...
 Каталог статей
Головна » Статті » Актуальні новини ОДА

Дмитро Колєсніков визначив нові пріоритети розвитку освіти на Дніпропетровщині
Допомогти молодій людині зробити успішну кар’єру в умовах 21 століття – таке завдання губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков визначив ключовим для системи освіти в регіоні. Сучасний світ стрімко змінюється, роботодавці висувають нові, більш жорсткі вимоги до випускників вищих навчальних закладів, а всебічний розвиток дитини з наймолодшого віку стає підґрунтям її подальшої успішності на ринку праці. Про це керівник регіону говорив у виступі конференції педагогічних працівників Дніпропетровської області «Нові можливості освіти Дніпропетровщини»

«Незалежно від обраної спеціальності, перевага на ринку праці буде віддаватися професіоналам, які здатні мислити за межами загальноприйнятих уявлень, вирішувати завдання, які досі не мали рішення, брати на себе відповідальність, а головне – доводять свою ефективність реальними досягненнями і результатами», - сказав губернатор, звертаючись до освітян.

Він зазначив, що такі вимоги до молодих фахівців вже висувають вітчизняні роботодавці – особливо в сфері промислового виробництва та в нових секторах економіки. На такі ж вимоги орієнтується і єдиний європейський ринок праці. Більше того, саме такого результату освіти очікують самі студенти. Вони хочуть, щоб навчання у школі та виші відкривало їм широке коло можливостей в рамках різних спеціальностей та компетенцій. «Допомогти дітям побудувати успішну кар’єру в умовах 21 століття – наш спільний святий обов’язок перед новим поколінням. Сьогодні одним із головних пріоритетів державної політики України, який визначив наш Президент Віктор Федорович Янукович, є забезпечення дітей країни якісною та доступною освітою», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Дніпропетровщина сьогодні є лідером у впровадженні нових стандартів та технологій освіти, нагадав керівник регіону. Комплексний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» є надійним фундаментом реалізації політики Президента України Віктора Януковича в сфері освіти на регіональному рівні. В рамках проекту на сьогодні багато досягнень: дошкільною освітою охоплено 93% дітей відповідного віку, причому дітей 5-річного віку – 100%; профільною освітою охоплено 97% учнів старшої школи, 70% - позашкільною освітою. Школи оснащені комп’ютерною технікою на 100%.

Проте, зазначив керівник регіону, освітня галузь не має права зупинятися у розвитку. Дмитро Колєсніков визначив три пріоритетні напрямки такого розвитку, на яких повинна сфокусуватися освітня система у цьому навчальному році.

Перший пріоритет - створення нових освітніх можливостей та форматів отримання знань та навичок, у тому числі з використанням новітніх технологій, забезпечення доступу учнів та студентів до найсучасніших знань та наукових концепцій, створення мотивації для особистого розвитку молодих науковців та студентів.

Другий пріоритет, на думку Дмитра Колєснікова - поглиблення зв’язку між освітою та провідними галузями економіки, в першу чергу -  промисловим виробництвом. «Протягом цього навчального року ми повинні налагодити ефективний та конструктивний діалог між підприємствами та навчальними закладами. Всі без виключення заклади освіти повинні залучати підприємства та компанії до участі в навчальному процесі, до професійної орієнтації учнів – починаючи з середньої школи. Майстер-класи, тематичні уроки, презентації підприємств, екскурсії на виробництва – має бути задіяний весь потенціал співробітництва», - підкреслив губернатор. Він доручив керівникам районів та міст Дніпропетровщини виступити організаторами та модераторами процесу взаємодії між бізнесом та освітянами.

Третім пріоритетом – за порядком, але не за значенням – керівник регіону назвав виховання здорового покоління жителів області. «Ми повинні змінити саму модель відношення молодих людей до свого здоров’я. Оголосити безкомпромісну війну шкідливим звичкам. Навчати дітей та молодь практикам здорового способу життя, залучати їх до занять фізкультурою і спортом. Кожна молода людина повинна чітко усвідомлювати зв'язок між здоровим способом життя та власним життєвим успіхом», - сказав голова облдержадміністрації.
Категорія: Актуальні новини ОДА | Додав: osvita (28.08.2013)
Переглядів: 633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 06.08.2020, 19:24
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Наша адреса

  51300
  Дніпропетровська обл.
  смт. Юр'ївка
  вул. Леніна 114
  e-mail: yurrono@gmail.com

  __________
  Конкурси, вакансії
  Новини  Корисні посилання
  Форма входу

  Пошук

  Copyright MyCorp © 2020