«Виховувати дитину – це значить виховувати і себе» - ці слова, що належать автору новаторських концепцій з раннього виховання дітей Масару Ібукі, є педагогічним кредо вчителя початкових класів Чаплинської середньої загальноосвітньої школи Рябошапки Артема Вікторовича. Погодьтеся, сьогодні чоловік-педагог – явище рідкісне. А чоловік – вчитель початкової ланки – взагалі явище унікальне. В нашій школі в початкових класах працює два таких вчителі.
Артем Вікторович – випускник Чаплинської школи. Молодий перспективний педагог, який поступово, використовуючи досвід своїх колег, вимальовує власний педагогічний почерк. Він дослухається до порад досвідчених педагогів, відкритий для сприйняття конструктивної критики. Незважаючи на невеликий досвід роботи на початку березня молодий вчитель радо зустрічав методиста відділу освіти Зражевську Марину Леонідівну та своїх колег, вчителів 4-х класів, на районному семінарі «Інноваційний урок як засіб навчально-виховної роботи». Під час проведення інтегрованого уроку з математики та природознавства «Дроби. Природні зони України» вихованці Артема Вікторовича показали рівень знань, який відповідає випускникам початкової школи і демонстрували готовність до переходу до основної школи. А потім вчитель запросив своїх колег – чарівних жінок на свято, приурочене до 8 Березня «О, жінко, тобі ця дяка і хвала!». Це було справжнє родинне свято для мам та бабусь із цукерками, печивом та тістечками . Діти показали свою творчість у віршах, піснях, сценках. Все це супроводжувалося відеороликами із гарними словами четвертокласників для своїх матусь, презентаціями фото із сімейних альбомів. Родзинкою свята стала пісня з елементами репу, яку діти виконали разом із своїм вчителем Рябошапкою Артемом Вікторовичем та вихователем ГПД Розсохою Романом Анатолійовичем. Звичайно, напередодні Міжнародного жіночого Дня мами, бабусі та гості не залишилися без подарунків. Діти підготували для кожної жінки створені власними руками квіти в блакитно-жовтій гамі. Під час обговорення семінару досвідчені вчителі говорили не лише про успіхи, але й давали корисні поради молодому колезі.
Сучасне виховання – дуже складний і відповідальний процес. Ми маємо виховувати не лише грамотну, творчу, всебічно розвинену дитину, а в першу чергу, особистість, адаптовану до життя в сучасному інформаційному суспільстві, з активною життєвою позицією. Українська школа потребує молодих творчих педагогів з нестандартним мисленням, відкритих для інноваційних процесів. Хочеться сподіватися, що Рябошапка Артем Вікторович є саме одним з таких вчителів, для якого школа буде не просто місцем роботи, а творчою лабораторією, де народжуються нові ідеї для успішного навчання та виховання дітей.
|